Atpakaļ

Vai spici var ierīkot jebkurā vietā?

Kā jau iepriekš tekstā minēts – ir ļoti svarīgi, lai vietā, kur vēlaties ierīkot spici, būtu “atbilstošas” smiltis ūdens spices ierīkošanai. Ja smilts ir graudaina (irdena) un gruntsūdens līmenis nesākas dziļāk par 6m no zemes virsmas, tad spici ierīkot nevajadzētu būt nekādām problēmām.

Ja smiltīs nav pārāk liels māla piejaukums, tad joprojām spici ir iespējams ierīkot, bet ūdens ražība no šādas spices jau būs krietni mazāka, jo māls kā izolējošais materiāls apgrūtina ūdens kustību gruntī. Šādā gruntī situāciju uzlabo spices filtrācijas sieta pagarināšana, smalkāka sieta izvēle un spices caurules diametra

palielināšana. Iegūtais ūdens no šādām smiltīm reizēm ir “tumīgs”, jo māla putekļus nav iespējams ar sietiņa palīdzību tik labi nofiltrēt.

Ja vietā, kur vēlaties ierīkot spici ir mālaina zeme, tad visticamākais, ka ar spices ielikšanu nebūs līdzēts un atliks vien izvēlēties kādu no citiem ūdens ieguves veidiem – grodu aku vai dziļurbumu.

Lai uzzinātu par spices ierīkošanu Rīgā un Rīgas rajonā, jūs variet sazināties ar mums, bet ja atrodaties patālāk no Rīgas rajona un jums ir mālaina/akmeņaina zeme, iesakām konsultēties ar aku racējiem vai dziļurbējiem (telefona numurus atradīsiet sadaļā “Kontakti”). (vārdu kontakti linkojam uz kontaktu sadaļu)